תעודות סל ETF

מהו תעודת סל במטבע?

תעודות סל במטבע (קרנות הנסחרות בבורסה) הן מוצרים פיננסיים שנבנו במטרה לספק חשיפה להשקעה במטבעות (מט”ח). בדרך כלל הם מנוהלים באופן פסיבי עם אחזקות מטבע בסיסיות במדינה אחת או בסל מדינות.

נקודות מפתח

  • תעודות סל במטבע הן קרנות הנסחרות בבורסה העוקבות אחר הערך היחסי של מטבע או סל מטבעות.
  • תעודות סל במטבע מאפשרות לאנשים רגילים להשיג חשיפה לשוק המט”ח באמצעות קרן מנוהלת ללא הנטל של הצבת עסקאות בודדות.
  • ניתן להשתמש בתעודות סל במטבע כדי להשקיע בשווקי מט”ח, לגוון תיק או לגדר סיכוני מטבע.

מטבעות ו Treasuries ממשלתי הם לרוב שתי אפשרויות השקעה הקשורות קשר הדוק שמשקיעים עשויים לחפש. מטבעות יכולים בדרך כלל להיות בעלי סיכון יחסי גבוה במקצת מאשר בגלל תנודתיות ומנגנוני המסחר שלהם. ערכי המטבע מונעים בדרך כלל על ידי שיעורי ריבית, תנאים כלכליים ופוליטיקה ממשלתית. משקיעים רשאים להשתמש במטבעות לצורך בטיחות, ספקולציות או גידור.

בעיקרו של דבר, מסחר במטבעות הוא מסחר ספקולטיבי על שערי חליפין. מנהלי תעודות סל במטבע יכולים להשיג את יעדי הקרן שלהם בכמה שיטות שונות. תעודות סל במטבע עשויות לכלול פיקדונות במזומן / מטבע, חובות לטווח קצר הנקובים במטבע, וחוזים נגזרים בפורקס. בעבר, שווקים אלה היו נגישים רק לסוחרים מנוסים אך עליית הקרנות הנסחרות בעשור האחרון פתחה את שוק המט”ח באופן רחב יותר.

כיום, תעודות סל מטבעות זמינות למעקב אחר מרבית המטבעות הגדולים בעולם. עשרה מתעודות הסל הגדולות במטבע לפי נכסים בניהול כוללים את הנסכים הבאים:

תעודות סל - מטבעות

סיכונים של תעודות סל במטבע

מסחר במטבעות ותעודות סל במטבע יכול לסייע בשיפור תשואות התיקים, אך קיימים סיכונים משמעותיים בשוק מטבע החוץ. בעיקר, רוב תנועות המטבע מושפעות מאירועים מקרו-כלכליים מתמשכים. מהלך פוליטי תנודתי או העלאת ריבית של בנק מרכזי יכולים להשפיע בקלות על שערי חליפין מרובים.

בסך הכל, חשוב לזכור כי השקעה במטבע כוללת סיכונים מיוחדים ולכן עשויה שלא להתאים לכל המשקיעים. ניתן להשתמש במטבעות תעודות סל ומטבע כחלק מתיק מגוון. באופן כללי, למטרות גידור, הם משמשים בצורה הטובה ביותר לניהול נגדי של סיכונים מהשקעה בינלאומית.

ללמוד לסחור נכון

איך מתחילים לסחור בבורסה? כמה כסף צריך כדי להתחיל להשקיע?

אם אתה מעוניין להתחיל במהירות בשוק המניות אז זה יכול להיות בדיוק המסלול המתאים עבורך. המסלול זה תוכנן במיוחד למתחילים, כך שיוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי במקום אחד. קורסים אלו מתעדכנים אופן קבוע כפי שתוכלו לקרוא בהמשך.

קורסים אלו לא כולל רק את החומר הנדרש כדי להצליח במסחר אלא גם את האופן בו אנו מפרשים את סוגי המידע השונים בזמן אמת בכדי לקבל את החלטות המסחר הטובות ביותר. תלמד ישירות מסוחרים מקצוענים אשר לא רק סחרו בבורסה אלה גם פיתחו מערכות מסחר בהם משתמשים סוחרים ברחבי העולם.

חומר נוסף

Callout

המרכז הישראלי ללימודי שוק ההון

הצטרפו לקהילה שלנו עם למעלה מ- 2000+ סטודנטים פעילים

ללמוד עכשיו