ערך הזמן וחשיבותו

מהו Time Decay? 
המושג Time Decay הוא מדד לשיעור הירידה בערכו של חוזה אופציות עקב חלוף הזמן. Time Decay מואץ ככל שמועד האופציה לפקיעה מתקרב מכיוון שיש פחות זמן לממש רווח מהמסחר. היוונית אשר מודדת לנו את ערך הזמן נקראת תטא. אם אנחנו קונים אופציות אזי הערך של הזמן הוא נגדנו, ואם אנחנו מוכרים אופציות, ערך הזמן הוא בצד שלנו.

מדוע חשוב לדעת את התטא כסוחר אופציות?

תטא ביחס למסחר באופציות נותן לנו מושג כמה כסף כל חוזה מפסיד על בסיס יומי בגלל “ריקבון זמן” או באנגלית “Time Decay”. מכיוון שכל האופציות הופכות להיות פחות יקרות ככל שהזמן נשחק, תטא הוא תמיד מספר שלילי כאשר הוא מוצג בפלטפורמת מסחר. תטא יגדל גם במהירות ככל שהזמן עד הפקיעה יתקרב. חשוב לזכור שתטא הוא כמו טפטוף איטי מדלי מים שמנקז כל הזמן את הכספים או את הערך של חוזה אופציה. לדוגמא, אופציה עם תטא של מינוס 0.5 פירושה שכל יום, ללא קשר לתנועת נכס הבסיס, חוזה האופציה יאבד שווי של 5 דולר בשל חלוף הזמן בלבד. חשוב לדעת שערך הזמן פועל גם כאשר אין מסחר בבורסה כלומר גם בימים שבת וראשון יש שינוי במחיר האופציה בגלל ערך הזמן.

איזו אסטרטגיית אופציות מרוויחה יותר מ”Time Decay”?

אסטרטגיות האופציה הנהנות מריקבון זמן מהיר יותר כוללות את כל אסטרטגיות הפרימיום העירומות והקצרות. והם כוללות straddles, strangles, וגם short single leg.

קורסים באופציות - ההתחלה

מידע לסוחר האופציות

אודות

המרכז לסוחר אופציות

  המרכז הישראלי ללימודי שוק ההון
הבא
Prev