מבחר שיעורים מתוך קורס ניתוח טכני

מה ההבדל בין ניתוח טכני לפונדמנטלי

מהו ניתוח טכני?

מהו ניתוח טכני?
ניתוח טכני הוא תחום מסחר המשמש להערכת השקעות וזיהוי הזדמנויות מסחר על ידי ניתוח מגמות סטטיסטיות שנאספו מפעילות המסחר, כגון תנועת מחירים ונפח. בניגוד לניתוחים בסיסיים, המנסים להעריך את ערך נייר הערך על סמך תוצאות עסקיות כמו מכירות ורווחים, ניתוח טכני מתמקד בחקר מחיר ונפח. נעשה שימוש בכלי ניתוח טכני לבדיקת הדרכים בהיצע וביקוש לנייר ערך ישפיעו על שינויים במחיר, נפח ותנודתיות. ניתוח טכני משמש לעתים קרובות להפקת אותות מסחר לטווח קצר מכלי תרשים שונים, אך יכול גם לסייע בשיפור הערכת חוזק או חולשת נייר הערך ביחס לשוק הרחב יותר. מידע זה מסייע לאנליסטים לשפר את אומדן הערכת השווי הכולל.

ניתן להשתמש בניתוח טכני בכל נייר ערך עם נתוני מסחר היסטוריים. זה כולל מניות, חוזים, סחורות, מטבעות וניירות ערך אחרים. במדריך זה, ננתח מניות בדוגמאות שלנו, למעשה, ניתוח טכני נפוץ הרבה יותר במסחר אלגוריתמי בשוקי המניות, מדדים והמט”ח, בהם הסוחרים מתמקדים בתנועות מחירים לטווח הקצר.

  • ניתוח טכני הוא תחום מסחר המשמש להערכת השקעות ולזיהוי הזדמנויות מסחר במגמות ובדפוסי המחירים הנראים בתרשימים.
  • אנליסטים טכניים סבורים שפעילות המסחר בעבר ושינויים במחירים של נייר ערך יכולים להוות אינדיקטורים בעלי ערך לתנועות המחירים העתידיות של נייר הערך.
  • ניתוח טכני עשוי להיות מנוגד לניתוח יסודי, המתמקד בכספים של החברה ולא בדפוסי מחירים היסטוריים או במגמות מניות.

מידע לסוחר האופציות

אודות

המרכז לסוחר אופציות

  המרכז הישראלי ללימודי שוק ההון
הבא
Prev