המרכז לסוחר אופציות

מידע כללי על ה"יווניות"

סוחרי אופציות לעיתים קרובות מתייחסים ל”יווניות” הכוללים דלתא, גאמה, ווגה ותטא כמפתח לתכנון המשך האסטרטגיה שלהם. וזו דרך למדוד את הרגישות של מחיר האופציה לתנועות השוק.

ולמרות שבחינת “יווניות” של אופציות יכולה להועיל, יש ביניהם גם תפיסה שגויה גדולה … כזו שמבלבלת הרבה סוחרים בתחילת דרכם.

רוב הסוחרים מניחים כי “יווניות” הם חלק ממחיר אופציות – אך הם אינם חלק מתמחור האופציות. “יווניות” של אופציות משמשות רק כדי להעריך מה מחיר האופציה עשוי להיות בתגובה לשינויים ספציפיים בשוק.

נראה כמו שגיאה פשוטה, אך ההשלכות הנובעות מכך יכולות להיות ההבדל בין רווח להפסד.

צפו למעלה בכל ארבעת האפשרויות העיקריות של ה”יווניות” ותבינו במה צריך להתמקד כאשר אתם מתכננים את המסחר הבא שלכם, ואיך בדיקת היווניות יכולה לעזור בבחירת אסטרטגיית האופציות הנכונה.

נקודות מפתח באופציות:

דלתא הוא הסכום שמחיר האופציה צפוי לנוע על בסיס עלייה של 1 דולר במניה (נכס הבסיס). לאופציות קול יש דלתא חיובית, בין 0 ל -1 ולאופציות פוט יש דלתא שלילית, בין 0 ל -1.

גמא הוא שיעור השינוי בדלתא על בסיס שינוי של $ 1 במחיר המניה. אז אם דלתא היא “המהירות” בה משתנים מחירי האופציות, אתה יכול לחשוב על גמא כ”האצה “. אופציות עם הגאמה הגבוהה ביותר הן המגיבות ביותר לשינויים במחיר המניה (נכס הבסיס).

תטא הוא אויב מספר 1 עבור קונה האופציה. מצד שני, זה בדרך כלל החבר הכי טוב של מוכר האופציות. תטא הוא הסכום שמחיר אופציית קול יקטן בכל יום ויום ככל שהאופציה תתקרב לתאריך הפקיעה.

ווגה הוא סכום שהאופציות ישתנו לכל שינוי של 1% בתנודתיות הגלומה. לווגה אין כל השפעה על הערך המהותי של האופציות והיא משפיעה רק על “ערך הזמן” של מחיר האופציה. עם זאת, IV הוא האלמנט הקריטי ביותר באופציה במודל תמחור האופציות מכיוון שהוא המשתנה הלא ידוע היחיד.

זכרו שהיווניות הם פשוט “תמונות” בזמן.

מידע לסוחר האופציות

אודות

המרכז לסוחר אופציות

  המרכז הישראלי ללימודי שוק ההון
הבא
Prev