אינדיקטור הכסף המוסדי

אינדיקטור הכסף המוסדי הוא אחד האינדיקטורים החשובים אשר משמשים אותנו לקבלת החלטות וביצוע עסקאות. האינדיקטור מראה בצורה ברורה איפה הכסף המוסדי נמצא, והאם הוא חיובי או שלילי. אנחנו כמובן נרצה להיות בצד של הגופים הגדולים אשר מניעים את השווקים. אנחנו נשלב את האינדיקטור הזה עם עוד אינדיקטורים כמו אינדיקטור החוזק היחסי, וכך נקבל תמונה ברורה לגבי הכיוון הצפוי של המנייה.

אינדיקטור החוזק היחסי

אינדיקטור החוזק היחסי מודד את עוצמת המנייה למול הברומטר של השוק הוא ה SPY. כאשר אנחנו רוצים לקנות מנייה, אנחנו רוצים לראות שהקו הירוק מעל הקו הלבן, זה מצביע על כך שהמנייה שאנחנו חושבים לקנות יותר חזקה מהשוק עצמו, ולכן חשוב לנו לדעת את הסיגנל הזה. אנחנו נרצה גם לשלב את האינדיקטור הזה עם אינדיקטורים נוספים כמו אינדיקטור הכסף המוסדי, וכך התמונה תהיה לנו ברורה יותר, ויהיה לנו קל יותר לקבל החלטות.

אינדיקטור קניות/מכירות

אינדיקטור קניות/מכירות יתר הוא אינדיקטור אשר מצביע על תזמון הכניסה לאחר שכבר קיבלנו החלטה שאנחנו רוצים להיכנס לפוזיציה. האינדיקטור מתזמן את הכניסה לנקודה הנכונה ביותר ובכך אנחנו מקבלים את המומנטום שאנחנו צריכים על מנת שביצוע העסקה יהיה בשער נמוך ובציפייה לעלייה.

IV rank

דרגת ה- IV פשוט מגלה לנו אם התנודתיות הצפויה גבוהה או נמוכה ביסוד מסוים המבוסס על השנה האחרונה של נתוני IV. לדוגמה, אם ל- XYZ היה IV בין 30 ל 60 בשנה האחרונה וה- IV נמצא כרגע 45, XYZ היה בדרגה IV של 50%. דרגת IV rank חשובה לנו ולכן יצרנו עבורך כלי לשימוש לאיתור דרגות IV קיצוניות.